Jó megoldás lehet számukra a vakond élvefogó műanyag csőcsapda. A szerkezet teljesen mechanikusan működik, elhelyezése azonban odafigyelést igényel.Működési elve azon a megfigyelésen alapszik, hogy a vakond úgynevezett vadászfolyosókat alakít ki a területén, melyet rendszeresen végigjár akár 1-2 óránként is táplálék után kutatva. Ezeket a folyosókat tisztogatva keletkeznek az újabb és újabb túrások, melyek szellőző funkciót is ellátnak a járatban.
Nekünk csak a vadászfolyosóra kell koncentrálnunk!
1. Húzza félre az utolsó friss túrások valamelyikét
2. Kezdje el egy kislapát segítségével óvatosan feltárni a függőleges járatot (szellőzőjáratot) addig, amíg oldalirányban nem talál két elágazást. Ez a vadászfolyosó.
3. Szélesítse addig a kiásott gödröt, amíg a két járatvég közé be tudja helyezni a csapdát. Tökéletes illeszkedésre van szükség, mert a vakond vak ugyan, de nem hülye. A csapda hossza állítható 255 - 275 mm között. A járatban ne hagyjon földet!
4. Takarja le ronggyal vagy fóliával a csapda tetejét, és ócatosan szórjon vissza némi földet, hogy légmentesen záródjon a szakasz, mivel a vakond a huzatot egyáltalán nem viseli el, így elkerüli a csapdánkat.
5. Naponta ellenőrizze, hogy sikerült e fogni valamit. Ha már élvefogót használunk, nem árt, ha az állant nem abban pusztul el. Középen oldja szét a csapdát és a tartalmát borítsa egy magas falú vödörbe.
Kudarcok mindig lesznek... előfordulhat, hogy a vakond a mada előtt tolt földet a csapdába tolja, ami végül megtelik. Mivel a vakond így már nem fér be, kikerüli azt. Ne keseredjünk el ekkor sem, legalább tudjuk, hogy jó helyen próbálkozunk. Érdemes több túrást feltárni és több csapdát alkalmazni a nagyobb fogási esély elérése miatt.
Kérjük ne szennyezzék a talajt a városi legendákból hallható petróleummal, gázolajjal, vagy egyéb kőolajszármazékokkal! Nem fog használni, mert az állat betemeti a járatszakaszt és továbbra is kertben marad, akárcsak a szennyezés, melyet Ön helyezett el.
Köszönettel: Gardenet Home webáruház